ברוכים הבאים לגיליון ה- 12 של "זיקה" – העיתון המקוון של בית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם. הנושא המרכזי של גיליון זה הוא: "נשים בשואה", וניתן למצוא בו מגוון חומרים בנושא:
כתבה מרכזית בנושא "חקר הנשים בשואה – מדוע? וקווים מרכזיים בהיסטוריוגרפיה"; ראיון עם העדה הדי סולצבך, ניצולת מחנה אושוויץ; פינה היסטורית העוסקת בסיפורה של מלה צימטבאום; המדורים הקבועים: "ביקורת ספרים" ו"ביקורת סרטים".
קריאה פורה ומעניינת.
צוות העיתון
סתיו 2007
![קווים מרכזיים בהיסטוריוגרפיה של חקר הנשים בשואה קווים מרכזיים בהיסטוריוגרפיה של חקר הנשים בשואה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/main_3.jpg?itok=IPitK_Yx)
קווים מרכזיים בהיסטוריוגרפיה של חקר הנשים בשואה
![סיפורה של מלה צימטבאום: היהודייה הראשונה שברחה ממחנה אושוויץ-בירקנאו סיפורה של מלה צימטבאום: היהודייה הראשונה שברחה ממחנה אושוויץ-בירקנאו](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/mala.jpg?itok=7wILl2UN)
סיפורה של מלה צימטבאום: היהודייה הראשונה שברחה ממחנה אושוויץ-בירקנאו
![ראיון עם גב' יהודית ענבר, מנהלת אגף המוזיאונים, יד ושם ראיון עם גב' יהודית ענבר, מנהלת אגף המוזיאונים, יד ושם](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/ktamim_0.jpg?itok=ZYcXyt0D)
ראיון עם גב' יהודית ענבר, מנהלת אגף המוזיאונים, יד ושם
ספרי לנו על ההחלטה להקים את התערוכה.כבר בשעה שעבדנו על הקמת המוזיאון ההיסטורי היתה לנו תחושה שלנשים יש...
![ראיון עם הדי סולצבך (שלאנגר), ניצולת שואה ראיון עם הדי סולצבך (שלאנגר), ניצולת שואה](https://www.yadvashem.org/sites/default/files/styles/main_image/public/eddy.jpg?itok=ip-Obk8L)