הנצחה

ארכיון סרטי מדליקי המשואות

מדי שנה כחלק מעצרת הזיכרון הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערכת ביד ושם, מודלקות שש משואות, לזכרם של ששת מיליון היהודים שנרצחו בשואה. מאז 1995 סרטים קצרים המספרים את סיפורם של מדליקי המשואות מוקרנים עם הדלקת המשואה. כל הסרטים הללו, הכוללים קטעי ארכיון ועדות מסודרים כאן לצפייה (לפי שם, ארץ הלידה והשנה בה השתתפו בעצרת).

  שם פרטי  שם משפחה  ארץ לידה  שנה 
אשר אוד
אשר  אוד  פולין  2014 
חיים הרצל
חיים  הרצל  הונגריה  2014 
דיטה קראוס
דיטה  קראוס  צ'כוסלובקיה   2014 
הינדה טסמן
הינדה  טסמן  בלרוס  2014 
יצחק בירן
יצחק  בירן  רומניה  2014 
צבי מיכאלי
צבי  מיכאלי  יוון  2014 
אליעזר  אייזנשמיט
אליעזר   אייזנשמיט   בלרוס  2013 
פרץ  הוכמן
פרץ  הוכמן   פולין  2013 
ברוך  קופולד
ברוך   קופולד  בלרוס  2013 
מרים  ליפטשר
מרים   ליפטשר  פולין  2013 
דינה   אוסטרובר
דינה   אוסטרובר  אוקראינה  2013 
אוטו דב  פרסבורגר
אוטו דב   פרסבורגר  צ'כוסלובקיה   2013 
בת שבע דגן
בת שבע  דגן   פולין  2012 
לב ציון אליעזר
לב ציון  אליעזר  גרמניה  2012 
ארטמיס מירון
ארטמיס  מירון  יוון  2012 
אנטולי רובין
אנטולי  רובין  בלרוס  2012 
חסיה ורדי
חסיה  ורדי  פולין  2012 
יהודה אהרן וידבסקי
יהודה אהרן  וידבסקי  פולין  2012 
שמחה אפלבאום
שמחה  אפלבאום  בלרוס  2011 
אברהם אביאל
אברהם  אביאל   בלרוס  2011 
דינה ביכלר-חן
דינה  ביכלר-חן  יוגוסלביה  2011 
אנדריי  קאלאראשו
אנדריי   קאלאראשו  רומניה  2011 
יונה (ינק)  פוקס
יונה (ינק)  פוקס  פולין   2011 
חוה  פרסבורגר
חוה  פרסבורגר  צ'כוסלובקיה   2011 
אליעזר איילון
אליעזר  איילון   פולין  2010 
חנה גפרית
חנה  גפרית  פולין  2010 
שרה ישראלי
שרה  ישראלי  הונגריה  2010 
ליאו לוסטר
ליאו  לוסטר  אוסטריה  2010 
ברוך שוב
ברוך  שוב  ליטא  2010 
יעקב צים
יעקב  צים  פולין  2010 
יהודית ברנע
יהודית  ברנע   רומניה  2009 
ליה הובר
ליה  הובר  רומניה  2009 
מרים שוסטר
מרים  שוסטר  מולדובה  2009 
אסתר-דבורה רייז-מוסל
אסתר-דבורה  רייז-מוסל  הולנד  2009 
סולומון פייגרסון
סולומון  פייגרסון  לטביה  2009 
שמעון גרינהויז
שמעון  גרינהויז  בלרוס  2009 
לאה פז
לאה  פז   פולין   2009 
מנחם כץ
מנחם  כץ  פולין  2008 
נעמי שדמי
נעמי  שדמי  הונגריה  2008 
צבי אונגר
צבי  אונגר  פולין  2008 
אסתר סמואל-כהן
אסתר  סמואל-כהן  נורווגיה  2008 
מיכאל מאור
מיכאל  מאור  גרמניה  2008 
מאיר ברנד
מאיר  ברנד  פולין  2008 
ז'ני פרבשטיין
ז'ני  פרבשטיין  צ'כוסלובקיה  2007 
מניה ברודצקי-טיטלמן
מניה  ברודצקי-טיטלמן  אוקראינה  2007 
מרדכי (מוטקה) ויזל
מרדכי (מוטקה)  ויזל   רומניה  2007 
יעקב (ג'קי) חנדלי
יעקב (ג'קי)  חנדלי  יוון  2007 
דוד גור
דוד  גור  הונגריה  2007 
יעקב ינק הולנדר
יעקב ינק  הולנדר  פולין  2007 
אורי חנוך
אורי  חנוך  ליטא  2006 
אסתר בורשטיין (ליפשיץ)
אסתר  בורשטיין (ליפשיץ)  פולין  2006 
הדי הירש (אנגל)
הדי  הירש (אנגל)  צ'כוסלובקיה  2006 
חסיה בורנשטיין (ביליצקה)
חסיה  בורנשטיין (ביליצקה)  פולין  2006 
מנחם פרנקל
מנחם  פרנקל  בלגיה  2006 
קלמן בראון
קלמן  בראון  יוגוסלביה  2006 
חיה אברהם
חיה  אברהם   רומניה  2005 
סופיה אנגלסמן
סופיה  אנגלסמן  הולנד  2005 
ירחמיאל פלזנשטיין
ירחמיאל  פלזנשטיין  אוקראינה  2005 
מיכאל (רוברט) פינאלי
מיכאל (רוברט)  פינאלי  צרפת  2005 
מלכה רוזנטל
מלכה  רוזנטל  פולין  2005 
מרדכי זיידל
מרדכי  זיידל  פולין  2005 
ורה דותן
ורה  דותן  הונגריה  2004 
אסתר אייזן
אסתר  אייזן  פולין  2004 
יהודה פייגין
יהודה  פייגין  ליטא  2004 
סטלה ישראל פרנקו
סטלה  ישראל פרנקו  יוון  2004 
צבי קרץ
צבי  קרץ  צ'כוסלובקיה  2004 
דוד לייטנר
דוד  לייטנר  הונגריה  2004 
דוד (יורק) פלונסקי
דוד (יורק)  פלונסקי  פולין  2003 
דניס סיקירסקי
דניס  סיקירסקי  צרפת  2003 
אפרים אגמון
אפרים  אגמון  הונגריה  2003 
הלה רופאייזן-שיפר
הלה  רופאייזן-שיפר  פולין  2003 
ראובן דפני
ראובן  דפני  יוגוסלביה  2003 
אדית דרורי
אדית  דרורי  הונגריה  2003 
מרדכי (מוטקה) אלדר
מרדכי (מוטקה)  אלדר  רומניה  2002 
לוטי (נעמי) לנג
לוטי (נעמי)  לנג  יוגוסלביה  2002 
מיכאל אוריך
מיכאל  אוריך  פולין  2002 
קלמן פרק
קלמן  פרק  ליטא  2002 
אסתר צמרי
אסתר  צמרי  פולין  2002 
עובדיה ברוך
עובדיה  ברוך  יוון  2002 
דינה בייטלר
דינה  בייטלר  ליטא  2001 
זינה מודריק
זינה  מודריק  אוקראינה  2001 
אברהם גולדברג
אברהם  גולדברג  גרמניה  2001 
יוסף פינקלשטיין
יוסף  פינקלשטיין  רומניה  2001 
חנה ויסמן
חנה  ויסמן  ליטא  2001 
מרדכי ויזל
מרדכי  ויזל  צ'כוסלובקיה  2001 
זאב (ולדימירז') פורטנוי
זאב (ולדימירז')  פורטנוי  פולין  2000 
נטה אוסמו גטניו
נטה  אוסמו גטניו  יוון  2000 
יהודה שטרנפלד
יהודה  שטרנפלד  פולין  2000 
פליקס זנדמן
פליקס  זנדמן  פולין  2000 
קופל קולפניצקי
קופל  קולפניצקי  בלרוס  2000 
סילביה שרצר אהרון
סילביה  שרצר אהרון  רומניה  2000 
דניאל אבידר
דניאל  אבידר  פולין  1999 
איריס מוצרי
איריס  מוצרי  לוב  1999 
משה וישקין
משה  וישקין  פולין  1999 
טובי בש
טובי  בש  צ'כוסלובקיה  1999 
חיים רוט
חיים  רוט  הולנד  1999 
חנה קוטליצקי
חנה  קוטליצקי  גרמניה  1999 
חנה בר ישע (רוזנר)
חנה  בר ישע (רוזנר)  צ'כוסלובקיה  1998 
ישראל גוטמן
ישראל  גוטמן  פולין  1998 
שושנה עברון
שושנה  עברון  איטליה  1998 
יוסי עופר
יוסי  עופר   רומניה  1998 
אלעזר שפריר
אלעזר  שפריר  פולין  1998 
ויולה טורק
ויולה  טורק  אוסטרו-הונגריה  1998 
דוד ברגמן
דוד  ברגמן  צרפת  1997 
נעמי קלסקי
נעמי  קלסקי  פולין  1997 
יורם פרידמן
יורם  פרידמן  פולין  1997 
נגה דוידוב
נגה  דוידוב  יוון  1997 
דוד זלץ
דוד  זלץ  גרמניה  1997 
אסתר גלבלמן פסקר
אסתר  גלבלמן פסקר   רומניה  1997 
מרטין האוזר
מרטין  האוזר  גרמניה  1996 
רפאל בלומנפלד
רפאל  בלומנפלד  פולין  1996 
מנחם שרון
מנחם  שרון  פולין  1996 
ציפורה הספרי
ציפורה  הספרי  פולין  1996 
דוד פור
דוד  פור  ליטא  1996 
מרים הירשלר
מרים  הירשלר  רומניה  1996 
לאה באלינט
לאה  באלינט  פולין  1995 
יהודית ארנון
יהודית  ארנון  צ'כוסלובקיה  1995 
שמואל אלחנן
שמואל  אלחנן  ליטא  1995 
חיה בילסקי - גרשוני
חיה  בילסקי - גרשוני  בלרוס  1995 
יבסיי (יהושע) ויינרוב
יבסיי (יהושע)  ויינרוב  בלרוס  1995 
דוד בן דויד
דוד  בן דויד  צ'כוסלובקיה  1995